Víte, s kým letíte?

21.8.2015

 

Určitě čas od času někoho svezete – chcete mu ukázat, jak vypadá létání v malém letadle, vzít ho nad nějaká zajímavá místa nebo s ním zakroužit nad jeho domem či chalupou. Ne vždycky a ne každého ale napadne se zamyslet nad tím, zda svého hosta opravdu zná, zda ví, jak bude reagovat za letu, zda nebude mít žaludeční problémy, zda nepodlehne panice, nebo zda vás prostě nebude za letu nepřiměřeně rušit. Zkrátka zjistěte jeho aktuální zdravotní stav.

 

Je potřeba před letem udělat dostatečný brífink a věnovat pozornost nejen upínání pásů, systému otevírání kabiny, ale také umístění bezpečnostních zařízení a v neposlední řadě upozornit třeba na to, že táhlo vystřelovacího padáku není držák, který má cestujícímu pomoci při vystupování z letadla. Prostě vysvětlit spolucestujícímu, na co se nesahá a čeho se naopak chytit může.

 

Je třeba si uvědomit, že některým lidem létání v malém letadle prostě nesvědčí. Abyste to zjistili, tak s nimi raději udělejte nejdříve jen několikaminutový okruh a sledujte jejich reakce. Pokud je vše v pořádku, cestující se cítí dobře a na další let se těší, teprve poté naplánujte něco delšího. Sáček na zvracení a případně i vhodnou láhev ale berte v každém případě. Delší let nebo silnější turbulence mohou nadělat své.

 

Snažte se také spolucestujícímu vysvětlit, že se jako pilot musíte soustředit na pár důležitých věcí a tak bude lepší, aby na vás zejména při vzletu a přistání nemluvil.

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Doletíš?! > Pilotní tipy > Víte, s kým letíte?

Další díly Doletíš?!